Publikohet lista e Kosovës për miqësoren ndaj Norvegjisë

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në futboll, Franco Foda, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen miqësore kundër Norvegjisë.


Portierët e ftuar për këtë ndeshje janë Aro Muric, Visar Bekaj dhe Mustafë Abdullahu.

Mbrojtës janë ftuar Mërgim Vojvoda, Florent Hadërgjonaj, Amir Rrahmani, Ilir Krasniqi, Fidan Aliti, Lumbardh Dellova dhe Leart Paqarada.

Mesfushorët dhe sulmuesit e ftuar janë Valon Berisha, Blendi Idrizi, Lindon Emërllahu, Art Smakaj, Edon Zhegrova, Bernard Berisha, Altin Zeqiri, Drilon Hazrollaj, Ermal Krasniqi, Vedat Muriqi, Albion Rrahmani, Muhamet Hyseni dhe Elbasan Rashani.

Ndeshja miqësore do të zhvillohet me 5 qershor në stadiumin “Ullevaal Stadion” në Oslo të Norvergjisë.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Publikohet lista e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024

PreshevaPRESS

Kosovës i bie të luajë me Serbinë në hendboll, përsëritet shorti

PreshevaPRESS

Verstappen është i pandalshëm, dominon ndaj Perez dhe Leclerc

PreshevaPRESS