Në Cyrih të Zvicrës ka filluar Alba Festival

Numër i lartë i pjesëmarrësve sonte në Alba Festival.


Në natën e parë hapëse të festivalit të diasporës shqiptare në Zvicër do të performojnë disa nga yjet shqiptarë.

Era Istrefi dhe Ledri Vula do të argëtojnë të rinjtë në festival.

Formacioni i skenës më të madhe të hapur shqiptare për muzikën hip hop, R’n’B dhe kulturën pop në Evropë përfshin 25 emra të mëdhenj të muzikës ndërkombëtare, si Enisa, Dardan, Mozzik & Getinjo dhe Hava. Festivali nën qiell të hapur plotësohet me specialitete të kuzhinës nga Ballkani dhe shisha-bare të ndryshme. Priten 25,000 vizitorë.

“Alba Festival” po zhvillohet për herë të parë në “Kasernenareal”, në qendër të Cyrihut, nga 21 deri më 23 qershor.

ARTIKUJT E NGJASHËM

CultCenter B organizon ekspozitë për personalitetet e Luginës

PreshevaPRESS

SHKA “Presheva” ka fituar dy çmime në festivalin e Kaçanikut

PreshevaPRESS

Ka filluar edicioni i dytë i festivalit “XhadeFest” në Preshevë

PreshevaPRESS