Kosovës i bie të luajë me Serbinë në hendboll, përsëritet shorti

Sot u mbajt shorti i grupeve për kualifikimet në Kampionatin Evropian në hendboll.


Kosova ka rënë në grupin 6 ku do të ketë përballë Ukrainën, Ishujt Faroe dhe Holandën.

Fillimisht ra edhe Serbia në këtë grup, e që detyroi organizatorët që ta përsërisin shortin, pasi që përballjet midis dyja shteteve nuk lejohen nga Federata Evropiane e Hendbollit.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Verstappen është i pandalshëm, dominon ndaj Perez dhe Leclerc

PreshevaPRESS

Fitorja e Verstappen dhe Red Bull në Bahrein hapin sezonin e ri

PreshevaPRESS

Xhaka, futbollisti më i mirë i Zvicrës për vitin 2023

PreshevaPRESS