Princesha e Uellsit, Kate Middleton diagnostikohet me kancer

Princesha e Uellsit Kate Middleton është diagnostikuar me kancer dhe është në fazat e hershme të trajtimi, raporton BBC.


Deklarata është bërë publike nga vetë Princesha e kurorës përmes një videoje.

“Kjo sigurisht që erdhi si një tronditje e madhe, William dhe unë kemi bërë gjithçka që mundemi për ta përpunuar dhe menaxhuar këtë privatisht për hir të familjes sonë të re.”

Kështu u shpreh Kate Middleton, Princesha e Uellsit, në një video mesazh pasi deklaroi se ishte diagnostikuar me kancer dhe po trajtohej.

Lajmi vjen pas disa javësh spekulimesh intensive në internet për shëndetin e Princeshës pas mungesës së saj në shumë evente, detyra të rëndësishme publike.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Presheva me rrethinën e saj do të mbetet pa rrymë ditën e diel

PreshevaPRESS

Video / Ledion Liço kujton sulmin me 25 plumba një vit më parë drejt Top Channel dhe vrasjen e rojes Pal Kola

PreshevaPRESS

Publikohen çmimet e reja të derivateve

PreshevaPRESS