Policia serbe bastis familjen e profesor Ismet Abazit në Nesalcë

Përmes një postimi në facebook, profesori Ismet Abazi nga Nesalca, ka njoftuar se pjestarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë, kanë bastisur shtëpinë e tij, me preteks të kërkimit të armëve.


Siç thotë profesori në pension, gjatë kontrollit, policia dhe inspektorët ishin korrekt dhe kontrolli ishte pa tensione.

Vite më parë, Policia serbe ka bastisur edhe shtëpinë e vëllait të tij T.A. ish pjestar i UÇPMB-së, gjë që, kjo familje shpeshherë ka qenë target i bastisjeve.

Më poshtë e gjeni në origjinalitet njoftimin e publikuar nga Ismet Abazi. /LuginaLajmi

Une Prof Ismet Abazi tash ne penzion u bastisa nga ana Policis dhe inspektoreve si nga Bujanoca dhe Vranja nga ora 9.3o deri ora 10.30 ne mengjez ne shtepine time me pretekst te kerkimit te armeve,, gjate kontrollit te gjithe ishin korekt dhe pa tensione,, ne cilesin e deshmitareve i pata vllaun Sametin dhe mesen Selvijen,, Po ashtu dhe une isha i qete sepse e disha veten se jam i paster si dhe me shumicen e tyre u njifeshmi si ata mue dhe une ata,, e benem procesin e kontrollimit i nenshkrujtem tudy palet dhe ata vazhduan rrugen duke me lene fjalen se jemi te derguar dhe se ju jeni te lajmeruar per kete raste,, une shum qete i pershendeta dhe ju thash se nuk po dua ase me diten se kush kane qenen ata shoyrt pryshur dhe bagla te fllycur,,, po e citij nje varg te nje shkrimtari,, Ku e lam e ku na mbeti,, vaj vatani e i mjer mileti,,Ne deri ati kemi ardhur qe spiedim ase vatani e spoedim asekush jemi mileti,, ne fakt po idim por mjere ata per veten dhe familjet e tyre,, Shpresoj qe kerkujt mos ti ndodhe se sa per mue une jam i mesuar me gjyqe me burgim e me bastisje,, sekam shum merzi ase qe lodhem per kete ceshtje. Shum rrespekt per te gjithe te mirit e tradhetareve zoti ju ardhesht haku. Edhe nje mos te knaqet ata idiota se 90% vec idi kush jane,,e pres diten kur ti shoh zoti tujav ci robet e shpise por prap familjet e tyre me dhimben a ata flaka e xhehnemit i djeget se ate e meritojne,,Para dusa vite ma bastisen vllaun ishte ushtar i U.C,P,M ,B, se,, por edhe atije ja hongren mete kecen,, Ne si damilje me ideal dhe Patriotizem te trashigimuar nga te paret sekemi mend te frigohemi ase kujt mane ne mend kemi qenen stoik kur kemi qenen edhe shum me kece,, Shperndarja eshte e lejuar,, 03 -07-2024. Ora 11.30. Nasalce.

ARTIKUJT E NGJASHËM

APN fton mbledhje të kryesisë për sot në orën 20:00

PreshevaPRESS

PVD dhe PDSH kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje në Preshevë

PreshevaPRESS

Dokument / Nënshkruhet marrëveshja e koalicionit qeverisës në Bujanoc

PreshevaPRESS