Mustafa fton Salihun për takim konsultativ rreth formimit të koalicionit qeverisës

Kreu i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa e ka ftuar Levizjen për Reforma – LR, në një takim konsultativ në lidhje me koalicionin qeverisës.


Lajmi u bë i ditur nga vetë LR, duke postuar ftesen ne rrjetin social facebook si dhe është njoftuar se LR do të e shqyrtojë me kryesinë e vet pjesëmarrjen në këtë takim.

“Në funksion të transparencës ndaj qytetarëve, njoftojmë opinionin se sot, Lëvizja për Reforma, ka pranuar ftesë nga Partia Demokratike Shqiptare, për takim konsultativ të enjten, në lidhje me mundësinë e themelimit të institucioneve të reja të pushtetit lokal në Komunën e Preshevës.” thuhet ne postimin e LR-së.

Lidhur me këtë ftesë dhe procesin paszgjedhor në komunën tonë, Lëvizja për Reforma do të diskutoj nesër në mbledhjen e Kryesisë së saj.

ARTIKUJT E NGJASHËM

APN fton mbledhje të kryesisë për sot në orën 20:00

PreshevaPRESS

PVD dhe PDSH kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje në Preshevë

PreshevaPRESS

Dokument / Nënshkruhet marrëveshja e koalicionit qeverisës në Bujanoc

PreshevaPRESS