Kamberi në konferencë për media pas takimit me Vuçiq

Deputeti popullor, Shaip Kamberi, ka theksuar sot se në këto rrethana nuk do të kishte shqiptar që do të pranonte ndonjë post qeveritar në Beograd dhe kështu të bëhet marionetë e pushtetit.


“ Na kanë thënë edhe miqtë ndërkombëtar se “Plani 7 pikësh” për shqiptarët e Luginës është edhe Bibël dhe Kur’an”, andaj nuk duhet hequr dorë nga ky fakt, tha Kamberi, raporton FOLonline.

Deputeti i vetëm shiptar tha se me presidentin Vuçiq nuk kanë folur konkretisht për oferta pozitash ngase paraprakisht i ka patur në tavolinë kërkesat tona, theksoi ndër të tjera Kamberi.

Bashkë me Kamberin, në konferencë po marrin pjesë edhe kryetari i KKSH, Nevzad Lutfiu dhe personi i autorizuar pranë listës “Beteja politike e shqiptarëve vazhdon”, Rahim Salihi.

ARTIKUJT E NGJASHËM

PreshevaPRESS siguron draft marrëveshjen e propozuar nga kryetari i KKSH për koalicionin e partive shqiptare pas zgjedhjeve në Bujanoc

PreshevaPRESS

Lëvizja për Reforma: Mustafa një qenie e etur për pushtet dhe i gatshëm për të shkelur mbi çdokend dhe gjithçka

PreshevaPRESS

PDSH dhe PVD do të ndajnë pushtetin në Organin e përkohshëm, PreshevaPRESS mëson ndarjen e pozitave

PreshevaPRESS