Kamberi: Ndaj tre policëve të Kosovës dyshohet se u ushtrua dhunë

Deputeti shqiptar në Serbi, Shaip Kamberi, në një prononcim për emisionin Review të televizionit Euronews Albania, ka thënë se ndaj tre policëve të Kosovës të rrëmbyer nga forcat serbe dyshohet se është ushtruar dhunë.


Kjo, sipas tij pasi duket që Serbia po kërkon kohë për rikuperim të policëve që të vijnë në gjendje më të mirë.

“Ndaj tre policëve dyshohet se është ushtruar dhunë, pasi duket që Serbia  po kërkon kohë për rikuperim të policëve që të vijnë në gjendje më të mirë. Kjo nga për përvoja që kam me forcat speciale serbe në Preshevë kur arrestonin të rinjtë. Fakti që DASH kërkon lirimin e tyre pa kushte do të thotë se ka të dhënat që i ka KFOR por për arsye politike po mbahet e heshtur  e vërteta.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Komuna e Bujanocit në listën e 88 qyteteve dhe komunave që do të votojnë gjatë muajit qershor

PreshevaPRESS

Ana Brnabiq: Zgjedhjet lokale në Serbi dhe ato të Beogradit më 2 qershor

PreshevaPRESS

Kamberi e Lutfiu në Bruksel, takojnë emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak

PreshevaPRESS