PreshevaPRESS

Sherr dhe grushte në zyrat e FRD-së, Presidenti Meta përplaset me policinë e shtetit / Video

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas përplasjes fizike që ndodhim  me punonjësit e policisë bashkiake në zyrat e FRD-së ku është takuar me Sali Shehun.


Kreu i shtetit në fjalën e tij është shprehur se kjo është policia e bashkisë bandë që sulet në një mënyrë të tillë.

Meta në fjalën e tij i ka bërë thirrje opozitës që të zgjohet dhe të reagojë ndaj kësaj partie bandë.

Ndër të tjera Meta ka kërcënuar mediat Të mos përfundoni si policët e Mubarakut nën këpucët e popullit shqiptar.

E konsideroj si një përpjekje për të realizuar një grusht shteti pasi ti sjellësh një partie zyrtare pasi nënshkruan një marrëveshje me PD-në për të marrë pjesë në zgjedhje që nuk ka as vulë as numër protokolli u bë me vrap e me nxitim vetëm për të dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht forcat opozitare që të kandidojnë në zgjedhje duke përdorur bashkinë bandë. Padyshim që është irrituese është paralajmërim për të gjithë qytetarët shqiptarë për përpjekjet mafioze për të vënë dorë mbi zgjedhje.

I bëj zgjedhje opozitës që të zgjohet dhe të mos lejojë asnjë prekje të garës, do të jetë vonë për të dhe popullin shqiptar nga partia Bandë. Isha këtu dhe po kaloja rastësisht se si kryetari i FRDP-së dhunohej. Po i paralajmëroj edhe një herë policinë bashkiake dhe policinë e shtetit. Të mos përfundoni si policët e Mubarakut nën këpucët e popullit shqiptar. Po i them kryepalaços se e di çfarë ka bërë me firma dhe pa firma. Mos u bind urdhërave të të çmendurit”, ka thënë Meta.e.su./abcnews.al

ARTIKUJT E NGJASHËM

FRANCA VENDIMTARE PËR LIBERALIZIMIN E VIZAVE PËR KOSOVËN

PreshevaPRESS

NGA NESËR FILLON FUSHATA NË VERI TË KOSOVËS, TË ANGAZHUAR 670 KOMISIONERË

PreshevaPRESS

Vlerësimet paraprake: Në Shqipëri 6000 objekte të dëtmuara, 9000 banorë pa strehë

PreshevaPRESS