PreshevaPRESS

ZYRTARE: Borussia Dortmund transferon talentin e madh të Real Madridit

Borussia Dortmund e ka prezantuar transferimin e radhës.


Borussia Dortmund ka siguruar shërbimet e talentet të Real Madridit, Reinier Jesus gjatë ditëve të fundit.

Reinier iu bashkua Real Madridit në janar për një tarifë në  mesin prej 30 milion eurosh pasi shijoi përparimin e tij në skuadrën braziliane Flamengo.

Ai  nuk e bëri debutimin e ekipit të tij të parë për kampionët e La Ligës, por do të jetë anëtar i skuadrës së ekipit të parë në Borussia Dortmund. Ai ka të ngjarë të përdoret si një rezervë për Marco Reus, dhe një zëvendësim për Mario Götze i cili la në një transferim të lirë këtë verë.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Kosova në mendjen e Çekisë edhe në festën e ditëlindjes së përzgjedhësit të tyre

PreshevaPRESS

Messi flet për CR7: I mungon La Liga-s, të mirët e bëjnë garën më të fortë

PreshevaPRESS

LA LIGA, PAS PAK FILLON NDESHJA MES CELTA VIGOS DHE BARCELONËS

PreshevaPRESS