PreshevaPRESS

Matic rinovon kontratën me Manchester United deri në vitin 2023

Nemanja Matic ka nënshkruar një kontratë të re tek Manchester United.


Mesfushori i Manchester United ka rinovuar marrëveshjen e tij me klubin anglez deri në vitin 2023, përcjell PreshevaPRESS.

“Jam shumë i lumtur që do të vazhdoj të jem pjesë e këtij klubi të shkëlqyeshëm. Si lojtar, unë kam akoma shumë më tepër për të dhënë dhe arritur në karrierën time dhe ta bëj atë me Manchester United do të jetë një nder i madh”, tha Matic pas rinovimit.

“Ky është një ekip me të vërtetë emocionues për të qenë pjesë, ne kemi një ekuilibër të mirë të të rinjve dhe lojtarëve me përvojë brenda skuadrës dhe ka një miqësi të madhe midis grupit. Kjo është një pjesë kryesore e sezonit dhe ne po luajmë mirë. Ne do të vazhdojmë të luftojmë për ta përfunduar sezonin dhe të bëjmë krenarë mbështetësit tanë të mahnitshëm”, përfundoi ai.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Vinicius nuk do ta zëvendësojë Neymarin te Brazili

PreshevaPRESS

RICHARLISON KËRKOHET NGA PSG DHE ATLETICO MADRID

PreshevaPRESS

Zidane-Modriqit: Mos luaj për Kroacinë!

PreshevaPRESS