PreshevaPRESS

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Meterologët tregojnë se motit për ditën e sotme do të jetë kryesisht me vranësira dhe freskët.


Në mëngjes dita do të karakterizohet e freskët dhe do të vazhdojë që në vende-vende do të ketë edhe riga lokale shiu, e gjatë pasdites dhe në mbrëmje reshjet do të shtrihen mbi tërë vendin.

Temperatura minimale pritet të jetë 10 gradë Celcius, ndërsa ajo maksimalja 20 gradë Celcius.

Shtypja atmosferike do të mbetet në vlera normale 1013mb, e deri në fund të javës do të mbesë në këto vlera. 

ARTIKUJT E NGJASHËM

Ndikimi i kafes nga humori tek aktiviteti mendor

PreshevaPRESS

Muzeu u selfie-t në Budapest, shifra rekord vizitorësh

PreshevaPRESS

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Rinisë

PreshevaPRESS