PreshevaPRESS

Ka filluar mbledhja e kryesisë së LDK-së

Mblidhet kryesia e ngushtë e LDK-së

Mbrëmë Lëvizja Vetëvendosje shpalosi ofertën e fundit që ia bëri Lidhjes Demokratike të Kosovës.


Ndërsa, sot në selinë kryesore të LDK-së në Prishtinë ka nisur të mblidhet kryesia, në krye me Isa Mustafën.

Ndryshe, menjehërë pas kësaj oferteje, nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, u tregua i ashpër kundrejt VV-së.

Veliu përmes një shkrimi të bërë në Facebook tha se angazhimi dhe veprimet e ditëve të fundit të VV-së nuk janë një përpjekje serioze për ndërtimin e institucioneve dhe arritjen e marrëveshjes me LDK-në për të bashkëqeverisë mbi bazën e fuqisë së votës.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Ermina Lekaj-Përlaskaj konfirmon mandatin e tretë në Parlamentin e Kroacisë

PreshevaPRESS

Në tre vjetorin e vdekjes, qytetarët marshojnë për Astrit Deharin

PreshevaPRESS

Ambasada e SHBA në Shqipëri përmes videos promovon reformën në drejtësi

PreshevaPRESS