PreshevaPRESS

Vuçiq mbledh kryesinë e partisë, pikë e diskutimit edhe zgjedhjet në Preshevë

Partia Progresive Serbe, gjatë ditës së sotshme do të mbajë një mbledhjen e kryesisë, në të cilën do të diskutohet situata aktuale politike në vend dhe rajon siç raporton alo.rs.


Sipas informacioneve deri te të cilat ka arritur gazeta serbe Alo, në mbledhjen e kryesisë të udhëhequr nga lideri i kësaj partie, Aleksandër Vuçiq, do të diskutohet situata në Kosovë pas zgjedhjeve parlamentare dhe për vizitën e të dërguarit special për dialog mes Beogradit dhe Prishtinës Miroslav Lajçak, i cili pritet të vizitojë Serbinë javën e ardhshme.

Udhëheqja e partisë politike e cila udhëheqë Serbinë, të diskutojë edhe për zgjedhjet e parakohshme lokale në Kosjeric, Preshevë dhe Zajecar.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Austria pezullon vaksinën AstraZeneca pas një rasti vdekjeje

PreshevaPRESS

KA FILLUAR FUSHATA SENSIBILIZUESE PËR RRITJEN E SIGURISË NË KOMUNIKACION

PreshevaPRESS

Italia bllokon eksportin e 250 mijë vaksinave drejt Australisë

PreshevaPRESS

Epopeja e UÇK-së, përkujtohet 23-vjetori i sakrificës së familjes Jashari

PreshevaPRESS

Tërmetet tronditin Greqinë, shemben shtëpi e shkolla, mijëra banorë kalojnë natën jashtë / Foto

PreshevaPRESS

29 VITE NGA REFERENDUMI I 1 DHE 2 MARSIT TË ORGANIZUAR NË LUGINË

PreshevaPRESS

Diplomacia me vaksina çon Vuçiqin në Sarajevë

PreshevaPRESS

BRENDA 5 VITEVE ZGJEDHJET LOKALE NË PRESHEVË ORGANIZOHEN PËR TË TRETËN HERË

PreshevaPRESS

FILLON APLIKIMI PËR PAKETËN E TRETË TË NDIHMËS PËR EKONOMI NË SERBI

PreshevaPRESS

SERBIA PRANË MBYLLJES TOTALE, KON: ORA POLICORE E VETMJA ALTERNATIVË

PreshevaPRESS