PreshevaPRESS

Në Serbi kanë arritur 150 mijë doza të vaksinave të kompanisë “AstraZeneca”

Në Serbi, këtë të diel ka arritur kontingjenti i parë me 150 mijë doza të vaksinave kundër COVID-19 që janë të prodhuara nga kompania AstraZeneca.


Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ishte në aeroport kur i pranuan vaksinat. Ai para mediave deklaroi se kontingjenti erdhi pas 12 javësh të porosisë duke shtuar se ky është një moment shumë i rëndësishëm për ata.

Ai po ashtu ka deklaruar se për këto vaksina pati një marrëveshje me Britaninë e Madhe dhe Indinë, shkruan Tanjug.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Austria pezullon vaksinën AstraZeneca pas një rasti vdekjeje

PreshevaPRESS

KA FILLUAR FUSHATA SENSIBILIZUESE PËR RRITJEN E SIGURISË NË KOMUNIKACION

PreshevaPRESS

Italia bllokon eksportin e 250 mijë vaksinave drejt Australisë

PreshevaPRESS

Epopeja e UÇK-së, përkujtohet 23-vjetori i sakrificës së familjes Jashari

PreshevaPRESS

Tërmetet tronditin Greqinë, shemben shtëpi e shkolla, mijëra banorë kalojnë natën jashtë / Foto

PreshevaPRESS

29 VITE NGA REFERENDUMI I 1 DHE 2 MARSIT TË ORGANIZUAR NË LUGINË

PreshevaPRESS

Diplomacia me vaksina çon Vuçiqin në Sarajevë

PreshevaPRESS

BRENDA 5 VITEVE ZGJEDHJET LOKALE NË PRESHEVË ORGANIZOHEN PËR TË TRETËN HERË

PreshevaPRESS

FILLON APLIKIMI PËR PAKETËN E TRETË TË NDIHMËS PËR EKONOMI NË SERBI

PreshevaPRESS

SERBIA PRANË MBYLLJES TOTALE, KON: ORA POLICORE E VETMJA ALTERNATIVË

PreshevaPRESS