PreshevaPRESS

Termeti në Kroaci / Dëgjohen britma, ka të plagosur dhe të vdekur / Foto & Video

Nga tërmeti në Kroaci dyshohet se ka viktima. Deri tani flitet se mes viktimave është një fëmijë, ndërsa dëgjohen britmat dhe thirrjet për ndihmë të njerëzve nën rrënoja, sipas mediave vendasve.

Epiqendra e tërmetit ishte Petrinja, por lëkundjet u ndjenë në të gjithë vendin. Sipas EMSC, epiqendra e tërmetit 6.3 ballë ishte 46 kilometra në juglindje të Zagrebit.

Tërmeti u ndje edhe në Serbi. EMSC deklaron se ky është tërmeti më i fortë që ka goditur Kroacinë këtë vit.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Kurti: Koalicioni me LDK’në u prish para se ta shkarkoja Agim Veliu

PreshevaPRESS

Gjendet një trup i pajetë në afërsi të lumit Llapushnicë në Gjilan

PreshevaPRESS

Serbia edhe një “thikë pas shpine” për NATO-n

PreshevaPRESS