PreshevaPRESS

SHQIPRIM ARIFI HUMB NJERIUN E RËNDËSISHËM

Kryetari i Komunës së Preshevës, njëherit Kryetar i APN-së, Shqiprim Arifi, ka humbur një prej anëtarëve të rëndësishëm, dhe këtë lajm e ka ndarë me përcjellsit e tij në rrjetet sociale.


Ai ka shkruar një dedikim prekës humbjen e nënës, e cila së fundmi kishte përkujdes spitalor.

Postimi i plotë i Arifit në facebok:

Me pikëllim të thellë njoftoj familjarët dhe miqtë se sot ka ndërruar jetë nëna ime.

Nëna na fali jetën, na dha dashuri dhe përkushtim, ndau të qeshurat dhe të qarat me ne. Nëna na drejtoi në sfidat dhe gëzimet, na formoi për jetën. Mbi të gjitha dashuria e saj ishte pashterrur për familjen tonë. Kujtoj në heshtje kohën e mrekullueshme së bashku me të.

Faleminderit Nënë!

Pusho e qetë Nënë!

Zoti ta dhuroftë vendin e lartë në Xhehnet!

ARTIKUJT E NGJASHËM

EKSKLUZIVE: ARIFI GËNJEU BANORËT E MIRATOCIT PËR PROTESTËN E MAJIT 2018 / DOKUMENT

PreshevaPRESS

MUSTAFA: S’MUND TË KETË PAQE AFATGJATE MES KOSOVËS DHE SERBISË PA ZGJIDHJEN E ÇËSHTJESH SË LUGINËS

PreshevaPRESS

CAKAJ: KEMI PROCEDUAR KËRKESËN PËR HAPJEN E KONZULATËS NË LUGINË

PreshevaPRESS