PreshevaPRESS

ARIFI E MUSLIU TAKOHEN ME ZV.KRYEMINISTRIN E MAQEDONISË SË VERIUT ARTAN GRUBI

Delegacioni i Komunës së Bujanocit në përbërje të kryetarit Nagip Arifi dhe zëvendësit të tij Musliu, kanë takuar zëvendëskryeministrin e parë të Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi.


Përmes një postimi në profilin e tij në rrjetin social facebook, Shqiprim Musliu ka njoftuar se së bashku me kryetarin e Bujanocit, Nagip Arifi, kanë realizuar një vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, me ç’rast kanë takuar zëvendëskryeministrin e parë, Artan Grubi.

Musliu takimin e ka quajtur konsultativ dhe premtues në ndërtim të marrëdhënieve të ndërsjellta mes Bujanocit dhe Maqedonisë së Veriut.

Në vazhdim ju sjellim postimin e plotë të Shqiprim Musliut të publikuar në profilin e tij në facebook:

Sot ne nje takim me zv/Kryeministrin e pare te Republikes se Maqedonise se Veriut, z.Artan Grubin diskutuam per mundesine e bashkepunimeve te perbashketa mes Qeverise se Maqedonise dhe Komunes se Bujanocit.

Nje takim sa konsultativ por edhe premtues per ndertimin e marredhenieve te ndersjellta te dy vendeve tona. Ne takim ishim bashke me kryetarin e Komunes z.Nagip Arifin, ku i shpalosem problemet me te cilat po ballafaqohen komuna e Bujanocit dhe qytetaret shqiptar te Lugines se Presheves.

Shkup,
15 tetor 2020

TË NGJASHME

OPOSATE E SERBISË NËN UDHËHEQJE TË SHQIPTARËVE

PreshevaPRESS

PËR HERË TË PARË NË PARLAMENTIN E SERBISË KA SHQIPTARË NË KRYE TË NJË GRUPI PARLAMENTAR

PreshevaPRESS

ORGANIZATA INICIATIVAT QYTETARE FILLON PROJEKTIN “PROMAJA”

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor shtojca për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë