PreshevaPRESS

Mbyllet pa gola pjesa e parë, Shqipëria dy shanse të arta për gol

Është mbyllur pa gola pjesa e parë e ndeshjes midis Shqipërisë dhe Lituanisë.

Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja patën disa raste të artë për gol.

Rasti i parë për Shqipërinë ishtë në minutëën e 24’, ku topi i goditur nga Seferi u ndal nga një mbrojtës lituanez me dorë në zonë, por që për arbitrin francez Abed nuk ishte i tillë.

Në minutën e 35-të, sërish brenda zonë sulmuesi i Young Boys goditi brenda zonës, por që topi u prit nga portieri lituanez Svedkauskas.

Në pjesën e parë nga kuqezinjtë janë ndëshkuar me të verdhë Laçi dhe Kumbulla.

TË NGJASHME

Kosova merr barazim në Athinë, Aro Muric heroi i ‘Dardanëve’

PreshevaPRESS

Mbyllet pa gola ndeshja me Lituaninë, Shqipëria ka harruar të fitojë

PreshevaPRESS

Cristiano Ronaldo rezulton pozitiv në testin për koronavirus

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor shtojca për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë