PreshevaPRESS

Dalin detajet e ngjarjes së sotme para objektit të AKI-së në Kosovë

Sot në mëngjes njësitet e shumta policore kanë rrethuar objektin e AKI-së. Aty mëngjesin e sotëm një person i dyshuar është gjetur në veturën e tij, për çka edhe është arrestuar nga Policia e Kosovës.

Deri tani ajo që po dihet është se një person sot në mëngjes fillimisht është afruar ndërtesës së AKI-së dhe është fjalosur me rojet e AKI me akuzat: “Përse po iu vendosni njerëzve çipa”.

Pastaj kur është ndaluar dhe i është kontrolluar vetura,  është gjetur edhe një mjet shpërthyes, mirëpo  ende i paidentifikuar, raporton Insajderi.org, transmeton PreshevaPRESS.

TË NGJASHME

Vuçiq: Zgjedhjet e parakohshme parlamentare më së voni më 3 prill 2022, Daçiq kryetar i parlamentit

PreshevaPRESS

Nezir Mehmetajt i vazhdohet edhe për 30 ditë paraburgimi në Serbi

PreshevaPRESS

Info Vranjske: Dragan Stevanoviq Boske mbetet jashtë qeverisë së re të Serbisë

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor shtojca për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë