PreshevaPRESS

Zyrtare: S’ka futboll në Shqipëri, klubet vazhdojnë bojkotin e kampionatit

Liga Superiore Shqiptare vazhdon bojkotin.


Pas mbledhjes së ditës së sotme, presidenti i Ligës, Edvin Libvohova është shprehur se bojkoti do të vazhdojë.

Më tej ai u shpreh se kërkesat janë kthyer pas për t’u përgatitur përsëri dhe t’i dërgohen kryeministrit.

“Përfundimisht ramë dakord për të dërguar pas listën me 4 kërkesat që kemi bërë. Do kthehen pas për tu përgatitur dhe për tu dërguar përsëri. Përshëndesim deklaratën e Fidel Yllit që qeveria është e gatshme për të dëgjuar kërkesat tona. Ne do vazhdojmë ta shikojmë situatën ditë pas ditë. Bojkoti do të vazhdojë”, u shpreh Libohova. /Panorama

TË NGJASHME

Lojërat Olimpike do të zhvillohen në vitin 2021

PreshevaPRESS

Sukseset e bokserit Emërllah Jonuzi nga Lugina,

PreshevaPRESS

Kampioni shqiptar i Formula 3, Lirim Zendeli garon nën flamurin gjerman

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor shtojca për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë