PreshevaPRESS

ERION VELIAJ VIZITON PRESHEVËN TË DIELËN E ARDHSHME

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj, do të vizitojë Preshevën të dielen e ardhshme, më 20 shtator.


Lajmin e ka konfirmuar vet Veliaj përmes një video në faqen e tij në facebook.

Ai ka thënë se vizita në Preshevë realizohet si pjesë e aktiviteteve në kuadër të muzeut të lëvizshëm “Tirana vjen tek ti”.

Përveç Preshevës, vizita e Veliajt do të realizohet edhe në Prizren, Gjakovë, Pejë, Prishtinë dhe vende tjera shqiptare, ku edhe do të i mundësohet që qytetarët e këtyre vendeve të njihen me historinë 100 vjeçare të Tiranës.

Në vazhdim ju sjellim njoftimin e plotë të Erion Veliajt të publikuar në faqen e tij nē facebook:

Tirana vjen tek Ti🇦🇱!

Unioni i Bashkive dhe Komunave Shqiptare në Rajon nën kujdesin e Bashkisë Tiranë starton në sheshin “Skëndërbej” muzeun e lëvizshëm ‘Tirana vjen tek ti’.

Muzeu do të nisë nga Tirana dhe do të udhëtojë në qytetet: Prizren, Gjakovë, Pejë, Prishtinë dhe Preshevë etj, duke u vendosur në sheshet kryesore të tyre e duke ju ftuar të vizitoni më të mirën e Tiranës në këtë 100 vjetor 😊!

Tirana vjen tek Ti🇦🇱!Unioni i Bashkive dhe Komunave Shqiptare në Rajon nën kujdesin e Bashkisë Tiranë starton në…

Publicerat av Erion Veliaj Söndag 13 september 2020

TË NGJASHME

KLUBI FUTBOLLISTIK I FEMRAVE”PRESHEVA” TEMË E EPISOTIT TË PARË NË “KARTOLINË NGA JUGU”

PreshevaPRESS

BEJZAD ASLLANI SHPALLET ZYRTARISHT DREJTOR NË ENTIN PARASHKOLLOR “8 MARSI” NË PRESHEVË

PreshevaPRESS

ZAVENDËSKRYETARI I KOMUNËS ALIU MERR KOMPETENCAT E KRYETARIT TË PRESHEVËS

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor shtojca për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë