PreshevaPRESS

Manchester United rrëmben objektivin e Real Madrid!

Manchester United lëviz dhe e bën duke siguruar Donny van de Beek nga Ajax.


Edhe pse pritet ende akordi dhe firmat, pas vizitave mjekësore, mesfushori i talentuar holandez do të niset drejt Anglisë me destinacion “Old Trafford”.

Marrëveshja pritet të mbyllet me thuajse 55 mln euro në total bashkë me bonuse. Ndërkohë, edhe Real Madrid ishte interesuar kohë më parë, por pa shitur e kishte të vështirë të investonte një shifër të tillë, ndaj edhe kjo vonesë i ka dhënë përparësi Manchester, sipas medieve britanike.

Ajax lëviz menjëherë për pasuesin e Van de Beek, duke synuar Thiago Almada nga Velez.

TË NGJASHME

Golashënuesi i Moldavisë ndaj Kosovës rezulton pozitiv me COVID-19, Ademi konfirmon lajmin dhe thotë se janë në pritje të vendimin nga UEFA

PreshevaPRESS

ZYRTARE: Borussia Dortmund transferon talentin e madh të Real Madridit

PreshevaPRESS

Crvena Zvezda, kundërshtari i Tiranës në raundin e dytë të Ligës së Kampionëve

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor cookies për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë