PreshevaPRESS

ZYRTARE: Borussia Dortmund transferon talentin e madh të Real Madridit

Borussia Dortmund e ka prezantuar transferimin e radhës.


Borussia Dortmund ka siguruar shërbimet e talentet të Real Madridit, Reinier Jesus gjatë ditëve të fundit.

Reinier iu bashkua Real Madridit në janar për një tarifë në  mesin prej 30 milion eurosh pasi shijoi përparimin e tij në skuadrën braziliane Flamengo.

Ai  nuk e bëri debutimin e ekipit të tij të parë për kampionët e La Ligës, por do të jetë anëtar i skuadrës së ekipit të parë në Borussia Dortmund. Ai ka të ngjarë të përdoret si një rezervë për Marco Reus, dhe një zëvendësim për Mario Götze i cili la në një transferim të lirë këtë verë.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Përleshje mes tifozëve të Chelseat dhe Arsenalit, dy prej tyre përfundojnë në spital

PreshevaPRESS

REALI SIGURON EDHE YLLIN E TRETË “GALAKTIKË”

PreshevaPRESS

Zyrtare: Jose Mourinho, trajner i ri i Tottenhamit

PreshevaPRESS