PreshevaPRESS

Haziri për rastin në Karaçevë: Kufiri duhet të jetë në Ristovc, koha me e kry këtë punë

Kryetari i komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, ka reaguar pas rastit të djeshëm ku në territorin e Kosovës kanë hyrë Xhandarmëria serbe.


Haziri tha kufiri duhet të jetë në Ristovc, i cili është fshati i parë serb pas fshatit të fundit shqiptar në Bujanovc.

Reagimi i plotë:

ARTIKUJT E NGJASHËM

Jakup Krasniqi ‘godet’ PDK-në dhe Lëvizjen Vetëvendosje

PreshevaPRESS

Vuçiq: Zgjedhjet e parakohshme parlamentare më së voni më 3 prill 2022, Daçiq kryetar i parlamentit

PreshevaPRESS

Veseli është ftuar nga Gjykata Speciale: Epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime

PreshevaPRESS