PreshevaPRESS

TË DHËNAT PËR INFEKTIMET ME COVID19 NË PRESHEVË GJATË MUAJIT KORRIK

Shtëpia e shëndetit në Preshevë ka publikuar të dhënat për pandeminë Covid19 në Preshevë gjatë muajit korrik.


Në vazhdim ju sjellim postimin e plotë: 

Info statistikat në Covid Ambulancën e shtëpisë së shëndetit në Preshevë për muajin #Korrik
01.07 – 31.07.2020

296 pacientë janë paraqitur në kontrollë
44 pacientë me test të shpejtë “Elisa” kanë dalë pozitiv (15% të testuarve) 🦠
Mosha mesatare 57 vjet
13 pacient me PCR test janë konfirmuar pozitiv (4% e të testuarve)
Misha mesatare 47 vjet

Janë transportuar për shërim sekondar 24 pacientë edhe atë 15 në spitalin e Vranjës, 7 në Surdulicë dhe 2 në Nish)

Shumica e pacientëve janë shëruar në shërim shtëpiak të izoluar 💊

TË NGJASHME

Mbrëmë ka eskaluar situata në Serbi: Rrahje brutale e protestuesve nga policia serbe

PreshevaPRESS

Maqedonia e Veriut nuk gjen qetësi, 9 viktima dhe 90 raste të reja me koronavirus në 24 orë

PreshevaPRESS

Thaçi ia dërgon letrën e fundit Kurtit: Nuk e shfrytëzove të drejtën për formimin e Qeverisë së re

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor cookies për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë