PreshevaPRESS

A u rrahën deputetët e LDK-së me ata të LVV-së në Kuvend?

Një incident ka ndodhur pas mbledhjes së Komisionit për Punë të Jashtme, raporton Gazeta Express.


Disa burime kanë bërë të ditur se pas kësaj mbledhjeje, deputeti i LVV-së, Gazmend Gjyshinca, është përfshirë në një përplasje me deputetët e LDK-së Arben Gashi dhe Kujtim Shala.

Paraprakisht Shala dhe Gjyshinca kishin pasur edhe një përplasje në Komision.

“Dua të lidhem shkurt me profesorin akademikun e nderuar Kujtim Shalën që është edhe deputet. Z. Shala ju jeni profesor edhe e dini rëndësinë e parimit. Pse jemi kaq keq është për shkak të mungesës së parimeve, rri aty…”, kishte thënë Gjyshinca në komision.

“Ti po më kallëzon a”, i është përgjigjur Shala.

Vetëvendosja për të folur lidhur me këtë temë ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për media.

TË NGJASHME

KFOR’i sqaron futjen e xhandarmërisë serbe në Kosovë: Ishim në patrullim të sinkronizuar

PreshevaPRESS

Haziri për rastin në Karaçevë: Kufiri duhet të jetë në Ristovc, koha me e kry këtë punë

PreshevaPRESS

Policia konfiskon 20 kilogram marihuanë dhe 320 gram heroin

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor cookies për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë