PreshevaPRESS

Shpërthen fabrika e fishkezjarreve në Turqi: 6 persona vdesin

Numri i vdekjeve nga një shpërthim masiv në një fabrikë të fishekzjarreve në Turqi, ka arritur në gjashtë.


Guvernatori i Sakarya në veri-perëndim të Turqisë njoftoi dy vdekje të reja dhe tha se ekipet e shpëtimit ishin ende në kërkim të një personi tjetër pas shpërthimit.

Të dielën e hershme, guvernatori tha që gjashtë persona ishin akoma të shtruar në spital nga shpërthimi, përfshirë një person në gjendje kritike. Rreth 114 punëtorë u trajtuan dhe u liruan.

Shkaku i shpërthimit në fabrikë, i cili është larg zonave të banuara, ishte nën hetim. Një menaxher dhe dy mbikëqyrës u arrestuan të shtunën.

Pamjet televizive n treguan një re të madhe tymi me kërpudha të tymit që ngrihej nga fabrika me shpërthime të fishekzjarreve mes tingujve të shpërthimeve.

Mediat turke kanë raportuar shpërthime të mëparshme në të njëjtën fabrikë.

TË NGJASHME

729 vjet shtet, Zvicra feston përvjetorin e pavarësisë

PreshevaPRESS

Mediat amerikane: Miku i shqiptarëve në Amerikë humbet zgjedhjet paraprake

PreshevaPRESS

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor cookies për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë