PreshevaPRESS

Matic rinovon kontratën me Manchester United deri në vitin 2023

Nemanja Matic ka nënshkruar një kontratë të re tek Manchester United.


Mesfushori i Manchester United ka rinovuar marrëveshjen e tij me klubin anglez deri në vitin 2023, përcjell PreshevaPRESS.

“Jam shumë i lumtur që do të vazhdoj të jem pjesë e këtij klubi të shkëlqyeshëm. Si lojtar, unë kam akoma shumë më tepër për të dhënë dhe arritur në karrierën time dhe ta bëj atë me Manchester United do të jetë një nder i madh”, tha Matic pas rinovimit.

“Ky është një ekip me të vërtetë emocionues për të qenë pjesë, ne kemi një ekuilibër të mirë të të rinjve dhe lojtarëve me përvojë brenda skuadrës dhe ka një miqësi të madhe midis grupit. Kjo është një pjesë kryesore e sezonit dhe ne po luajmë mirë. Ne do të vazhdojmë të luftojmë për ta përfunduar sezonin dhe të bëjmë krenarë mbështetësit tanë të mahnitshëm”, përfundoi ai.

TË NGJASHME

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi dhe çfarë duhet të ndodhë

PreshevaPRESS

Pas 100 ditë pauzë, nesër rikthehet Premierliga

PreshevaPRESS

Data kur do të fillojë Premier League, të gjitha ndeshjet do të jepen live në televizion

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor cookies për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë