PreshevaPRESS

Data kur do të fillojë Premier League, të gjitha ndeshjet do të jepen live në televizion

Është zyrtarizuar më në fund edhe data se kur do të fillojë të luhet futbolli në Angli. Qeveria ka konfirmuar datën 17 qershor si ditën kur do të rinisë një ndër kampionatet më të ndjekura në botë, siç është Premier League.


Sipas Goal.com të 92 ndeshjet e mbetura pa luajtur do të jepen live në televizion ku disa do të keni kënaqësinë t’i ndiqni në platformën digitalb.

Një ndër ekipet që e priste me padurim këtë lajm është Liverpool dhe tifozët  e saj të cilët kanë që në vitin 1990 që nuk fitonin trofeun e ligës së parë dhe tashmë janë shumë pranë ku vendi i dytë Manchetser City është 25 pikë pas kur kanë mbetur edhe 10 takime.

TË NGJASHME

Mediat: Shuhet ikona e futbollit Maradona

PreshevaPRESS

Kosova merr barazim në Athinë, Aro Muric heroi i ‘Dardanëve’

PreshevaPRESS

Mbyllet pa gola ndeshja me Lituaninë, Shqipëria ka harruar të fitojë

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor shtojca për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë