PreshevaPRESS

Vdes nga koronavirusi aktorja e telenovelave meksikane

Ka ndërruar jetë aktorja e njohur.


Pilar Pellicer, aktorja meksikane 82-vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit, shkruajnë mediat e huaja, transmeton lajmi.net.


Kjo ndodhi pasi ajo nisi të ketë komplikime.

Ajo njihet për rolet e shumta që kishte në 20 telenovela, ku më shumë ka spikatur për rolin në telenovelën “Triumfi i dashurisë” dhe asaj “Njerka”.

Personazhe të njohur meksikanë janë shprehur të pikëlluar për humbjen e aktores së madhe, e cila gjatë karrierës së saj është vlerësuar edhe me çmime.

TË NGJASHME

Robbie Williams pretendon se bota është false dhe jeta e tij është iluzion

PreshevaPRESS

Rihanna emërohet një nga gratë më të pasura të Britanisë

PreshevaPRESS

Aktori i “Leave It to Beaver”, Ken Osmond vdes në moshën 76-vjeçare

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor cookies për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë