PreshevaPRESS

Seria A / Milik pasuesi i Higuain te Juventusi?

Juventusi ka nisur nga puna për të gjetur pasuesin e Gonzalo Higuain që me shumë gjasa do të largohet nga bardhezinjtë në merkaton e verës.


Sipas gazetës torineze Tuttosport, futbollisti ideal për të marrë vendin e El Pipitas te bardhezinjtë është Arkadiusz Milik.

Polaku i Napoli prej kohësh ka përfunduar në axhendën e Fabio Paraticit me drejtorin sportiv të Juves që shikon te Milik lojtarin e duhur për të përforcuar sulmin e skuadrës së tij. Milik ka një kontratë që i skadon me Napolin pas 1 viti dhe nëse nuk rinovon të kaltrit do të jenë të detyruar ta shesin për të mos e humbur me parametër zero.

Për më tepër polaku paguhet më pak se argjentinasi Higuain dhe kjo konsiderohet një favor nga ana e Paraticit.

TË NGJASHME

Mediat: Shuhet ikona e futbollit Maradona

PreshevaPRESS

Kosova merr barazim në Athinë, Aro Muric heroi i ‘Dardanëve’

PreshevaPRESS

Mbyllet pa gola ndeshja me Lituaninë, Shqipëria ka harruar të fitojë

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor shtojca për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë