PreshevaPRESS

Momentet më të çuditshme nga kthimi i Bundesligës

epa08426345 Dortmund players celebrate winning the German Bundesliga soccer match between Borussia Dortmund and Schalke 04 in Dortmund, Germany, 16 May 2020. The German Bundesliga and Second Bundesliga are the first professional leagues to resume the season after the nationwide lockdown due to the ongoing Coronavirus (COVID-19) pandemic. All matches until the end of the season will be played behind closed doors. EPA/MARTIN MEISSNER / POOL DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Gjermania u dha arsye tifozëve të futbollit për të festuar të shtunën me kthimin e Bundesligës, përkundër që ndeshjet u zhvilluan të gjitha pa praninë e tifozëve në stadiume.


Në ditën e parë të kthimit pas 66 ditësh ndërprerje shkaku i koronavirusit, futbolli u kthye, mirëpo jo ashtu siç janë mësuar tifozët ta shohim. Ja disa nga gjërat më mbresëlënëse nga një ditë e paharrueshme në histori të futbollit, transmeton Gazeta Express.

Haaland feston duke mbajtur distancën sociale

Erling Braut Haaland vazhdoi me po të njëjtën formë si para ndërprerjes së futbollit – duke shënuar gola. Ai e zhbllokoi rezultatin e ndeshjes në fitoren 4:0 kundër Schalkes dhe golin e festoi duke mbajtur distancë me bashkëlojtarët e tij.

Schalke u bë ekipi i parë që e shfrytëzoi rregullën e re që ua lejon ekipeve nga pesë zëvendësime për ndeshje. David Wagner i bëri pesë zëvendësime në ndeshjen kundër Dortmundit, që në anën tjetër i përdori katër zëvendësime.

TË NGJASHME

Pas 100 ditë pauzë, nesër rikthehet Premierliga

PreshevaPRESS

Data kur do të fillojë Premier League, të gjitha ndeshjet do të jepen live në televizion

PreshevaPRESS

Barcelona në krizë pas koronavirusit, disa lojtarë do të shiten

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor cookies për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë