PreshevaPRESS

Gashi publikon këngën e re “Butterflies”

Reperi i njohur shqiptar me famë në Amerikë, Gashi, ka publikuar së fundmi projektin e tij më të ri muzikor.

View this post on Instagram

Butterflies 🦋 link in bio

A post shared by GASHi (@gashi) on

“Butterflies”, titullohet kënga e tij e re, e cila përkthyer në shqip do të thotë “Fluturat”.

Kënga është incizuar në stuion e reperit në New York, teksa edhe tekstin e këngës e ka shkruar vet Gashi.

“Butterflies” është vizualizuar edhe me një klip, i cili i përshtatet mjaft mirë tematikës së këngës dhe është publikuar në kanalin zyrtar të reperit në YouTube.

Regjisor i klipit është Brendan O’Connor.

Ashtu si shumë kolegë të tij, reperi Gashi është detyruar që t’i ndërpresë aktivitetet muzikore shkaku i situatës së coronavirusit, por jo e njëjta ka ndikuar edhe sa i përket apsektit të prurjeve të reja muzikore. 

TË NGJASHME

Aktori Nick Cordero vdes në moshën 41-vjeçare, humb betejën me coronavirusin

PreshevaPRESS

Koncerti virtual “One World: Together At Home” grumbullon 127.9 milionë dollarë kundër covid19

PreshevaPRESS

Basisti i David Bowiet, Matthew Seligman vdes në moshën 65 vjeçare nga koronavirusi

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor cookies për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë