PreshevaPRESS

Basisti i David Bowiet, Matthew Seligman vdes në moshën 65 vjeçare nga koronavirusi

Matthew Seligman, i cili ka performuar me David Bowien në festivalin e njohur muzikor Live Aid (1985), ka ndërruar jetë në moshën 65 vjeçare.


Muzikanti ka vdekur si pasojë e komplikimeve nga coronavirusi, pasi i kishte kaluar dy javë në respirator në një spital në jug të Londrës – shkruan The Guardian.

Seligman u bë i njohur në vitet e tetëdhjeta, ai ishte pjesë e grupeve “The Soft Boys” dhe “The Thompson Twins”, ndërsa ka bashkëpunuar edhe me muzikantin Thomas Dolby.

“Matthew ka dashur që t’i kujtojmë të gjitha momentet e mira që i kemi kaluar me të dhe të organizojmë një ndejë për nder të tij. Të gjithë vdesin, por asnjëri nga ne nuk ka pritur që Matthew të na lë në mënyrë kaq të befasishme”, kanë thënë nga “The Soft Boys”

Edhe pasi ishte shtrirë në spital, Seligman kishte vazhduar të dërgonte mesazhe për veten e tij dhe rastet tjera, si edhe u shprehte mbështetje ekipeve mjekësore.

TË NGJASHME

Aktori Nick Cordero vdes në moshën 41-vjeçare, humb betejën me coronavirusin

PreshevaPRESS

Gashi publikon këngën e re “Butterflies”

PreshevaPRESS

Koncerti virtual “One World: Together At Home” grumbullon 127.9 milionë dollarë kundër covid19

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor cookies për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë