PreshevaPRESS

Java e modës në New York/ Trendet më të reja në pasarelë

Stilistët kanë nisur të prezantojnë krijimet e tyre më të fundit në javën njujorkeze të modës, dhe dizajnet e bukura, padyshim nuk mungojnë.

Bashkë me koleksionet e fundit, po dalin në pah edhe trendet e reja që duhet të presim këtë sezon. Mjaft vëmendje i është kushtuar fustaneve të nuseve, sepse tregu i tyre po lulëzon dhe stilistët janë hedhur menjëherë në veprim. Nuset gjithmonë e kanë të vështirë të ndihen vetvetja në ditën e dasmës, por me krijimet e Brandon Maxwell, shqetësime të tilla sikur fashiten.

Një tjetër tendencë është ajo e vellos së hollë, e përqafuar si ide edhe nga e famshmja Carolina Herrera. Printet floreale do t`i gjejmë duket gjithandej edhe këtë sezon aq shumë janë pëlqyer, siç e tregojnë dhe krijimet e Tory Burch apo Adam Lippes. Pak shkëlqim nuk i bën dëm askujt, madje është I preferuar me atë frymën e tij vintage, siç na e kujtoi Brandon Maxwell. Paska po kështu një mani për poncho-n; veshja stil kaftan përveçse e bukur, është dhe shumë praktike e lehtësisht e kombinueshme, ndaj dhe po përjeton një rikthim triumfues.

TË NGJASHME

Giorgio Armani anulon sfilatën në Itali për shkak të Coronavirusit

PreshevaPRESS

Rikthehet modeli që nuk ikën kurrë nga moda

PreshevaPRESS

Modelet shqiptare bëhen pjesë e projektit të “Dolce & Gabbana”

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor cookies për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë