PreshevaPRESS

Tifozët e Atletico Madridit me baner thumbues ndaj Griezmannit

Tifozët e Atletico Madridit e kanë pritur jo edhe aq mirë Antoine Griezmannin në derbin që e zhvilluan Atletico Madridi dhe Barcelona në javën e 15-të në La Liga.

Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Lionel Messi në minutën e 86-të, për t’i marrë kështu tri pikë mjaftë të rëndësishme dhe për t’u rikthyer në krye të tabelës.

Por, vëmendja më e madhe në këtë derbi kaloi te sulmuesi franceze, që në verën që shkoi u largua nga Los Cholchoneros për të kaluar te Blaugranasit.

Altletico Madrid vs Barcelona (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Tifozët e Atletico Madridit kishin përgatitur një baner thuhmbues ndaj ish-lojtarit të tyre, që u largua në mënyrë jo aq të mirë nga Wanda Metropolitano.

“Dëshiroje të bëhesh emër dhe harruat të jeni një burrë”, thuhet në banerin e tifozëve të skuadrës madrilene.

Fituesit i Kupës së Botës pato një paraqitje të mirë në këtë derbi, pasi kishte disa shanse të mira për gol, por nuk arriti t’i konkretizonte ato.

TË NGJASHME

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi dhe çfarë duhet të ndodhë

PreshevaPRESS

Matic rinovon kontratën me Manchester United deri në vitin 2023

PreshevaPRESS

Pas 100 ditë pauzë, nesër rikthehet Premierliga

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor cookies për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë