PreshevaPRESS

Ish-presidenti Ibrahim Rugova kujtohet në datëlindjen e tij

18th May 1999 Visit of Dr. Ibrahim Rugova, Leader of the Democratic League of Kosovo, to NATO Headquarters in Brussels. Press Point

Sot është ditëlindja 75-të e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.


Për të nderuar veprimtarinë e tij, kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj do të vendosë sot kurora me lule te shtatorja e  ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Me rastin e ditëlindjes së ish-presidentit Rugova, anëtarë të Kryesisë së LDK-së do të bëjnë sot homazhe te varri i tij dhe do të vizitojnë familjen Rugova.

Ish-presidenti Rugova ka ndërruar jetë më 21 janar të vitit 2006.

TË NGJASHME

Horoskopi ditor, 16 qershor 2020

PreshevaPRESS

Parashikimet e motit për fundjavë

PreshevaPRESS

Horoskopi ditor, 2 maj 2020

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor cookies për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë