PreshevaPRESS

ARIFI E KONFIRMON: BISEDUAM PËR LISTËN E PËRBASHKËT NË ZGJEDHJET E ARDSHME PARLAMENTARE

Edhe pse asnjëri nga përfaqësuesit politik të Luginës e as nikoqiri i takimit në Tiranë, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, nuk përmendën askund temën kryesore të takimit, i pari i APN-së dhe Komunës së Preshevës ka konfirmuar se është bisëduar për mundësinë e listës së përbashkët të shqiptarëve të Luginës në zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Serbi.


Përmes një postimi në faqen e tij në facebook, Arifi ka thënë se përveç diskutimeve për shumë tema të rëndësishme që qytetarët tanë preokupohen çdo ditë derisa temë më e rëndësishme ishte përfshirja e të gjitha partive politike Shqiptare të Luginës së Preshevës në zgjedhjet parlamentare në Republikën e Serbisë.

Në vazhdim po ju sjellim

Në Tiranë takimi ynë i përbashkët me Ministrin Gent Cakaj dhe me të gjithë përfaqësuesit politik të Luginës së…

Publicerat av Shqiprim Arifi Fredag 22 november 2019

TË NGJASHME

TË ENJTEN PRITET LUGINËN TË E VIZITOJNË DY MINISTRAVE TË QEVERISË HOTI

PreshevaPRESS

KËSHILLTARI I PVD-së: QYTETARËT E PRESHEVËS PO BALLAFAQOHEN ME PROBLEMIN E EMËRTIMIT TË RRUGËVE

PreshevaPRESS

RRITET NR I TË PREKURVE ME COVID19 NË KOMUNËN E BUJANOCIT

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor cookies për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë