PreshevaPRESS

Halle Berry lëndohet gjatë xhirimeve të filmit të ri “Bruised”

Aktorja fituese e çmimit Oscar, Halle Berry, u lëndua gjatë xhirimeve në serinë e filmit të saj të fundit të hënën, sipas një raporti të ri.


Sipas NJ Advance Media, ylli i “Monster’s Ball”, 53 vjeçe, filloi të punojë në “Bruised” – një dramë e vendosur në botën e arteve marciale të përziera – të hënën, por prodhimi u vonua pasi Berry u plagos gjatë një skene të luftimit.

Prodhuesi ekzekutiv i filmit, Brian Pitt, ka thënë se dëmtimi nuk ishte “asgjë serioze”. “Halle u plagos lehtë në luftë”, vazhdon ai. “Ajo është e lodhur. Ajo kishte nevojë për pushim”.

Pitt thotë se prodhimi ka të ngjarë të rifillojë të premten, sipas disponueshmërisë së aktores.

Siç është mësuar, në “Bruised” Berry shfaqet si një luftëtare e zhgënjyer, e detyruar të përballet me demonët e saj, e cila njëherësh shënon edhe debutimin e saj të parë në film.

Filmi ishte planifikuar të filmohej në Gym Elite Heat Boxing të hënën.

Për “Bruised”, Halle po ashtu po punon me koreografët e luftës nga një film tjetër i saj i fundit, “John Wick: Chapter 3 – Parabellum”.

Duke folur me NJA Advance Media të shtunën, Kenneth Gifford, drejtori i Zyrës së Filmit dhe Televizionit në Newark, thotë që pritet që xhirimet të vazhdonin deri në dhjetor.

“Prodhimi është planifikuar të filmojë deri në 18 ditë në vende të ndryshme në të gjithë qytetin”, shton më tej ai.

TË NGJASHME

Chris Hemsworth do të bëjë transformimin më të madh fizik për të luajtur rolin e Hulk Hogan në filmin biografik

PreshevaPRESS

Filmi më i shtrenjtë në historinë e James Bond

PreshevaPRESS

Në fund të dhjetorit vjen Avatar 2

PreshevaPRESS

PreshevaPRESS përdor cookies për të ofruar shërbim më të mirë. OK Lexo më shumë