PreshevaPRESS

Siri, ushtria amerikane urdhërohet të ruajë puset e naftës

Forcat amerikane janë urdhëruar që të ofrojnë siguri për fushat e naftës në lindje të Sirisë, në mënyrë që të mos bien në duart e ISIS-it, tha për NBC një zyrtar i departamentit të mbrojtjes.


Ende nuk është caktuar numri i saktë i trupave që do të dërgohen për mbrojtjen e fushave, por nuk do të jenë me mijëra, sipas zyrtarit.

Një tjetër burim tha se SHBA-të do të bashkëpunojnë me aleatët e tyre në Siri, Forcën Demokratike Siriane, që të përfocojë sigurinë e puseve të naftës edhe në atë zonë, në mënyrë që të mos bien në dorë të ISIS-it apo të aktorëve të tjerë destabilizues.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Austria pezullon vaksinën AstraZeneca pas një rasti vdekjeje

PreshevaPRESS

KA FILLUAR FUSHATA SENSIBILIZUESE PËR RRITJEN E SIGURISË NË KOMUNIKACION

PreshevaPRESS

Italia bllokon eksportin e 250 mijë vaksinave drejt Australisë

PreshevaPRESS

Epopeja e UÇK-së, përkujtohet 23-vjetori i sakrificës së familjes Jashari

PreshevaPRESS

Tërmetet tronditin Greqinë, shemben shtëpi e shkolla, mijëra banorë kalojnë natën jashtë / Foto

PreshevaPRESS

29 VITE NGA REFERENDUMI I 1 DHE 2 MARSIT TË ORGANIZUAR NË LUGINË

PreshevaPRESS

Diplomacia me vaksina çon Vuçiqin në Sarajevë

PreshevaPRESS

BRENDA 5 VITEVE ZGJEDHJET LOKALE NË PRESHEVË ORGANIZOHEN PËR TË TRETËN HERË

PreshevaPRESS

FILLON APLIKIMI PËR PAKETËN E TRETË TË NDIHMËS PËR EKONOMI NË SERBI

PreshevaPRESS

SERBIA PRANË MBYLLJES TOTALE, KON: ORA POLICORE E VETMJA ALTERNATIVË

PreshevaPRESS